Įmonių paieška

 

Partneriai

 

 

Naujienų prenumerata
:

Biokuro paklausa auga tarytum ant mielių

Vis daugiau miestų ir miestelių rengiasi deginti biokurą. Tiekėjai skaičiuoja, kad būsimą sezoną jo reikės bent pusantro karto daugiau nei praėjusį.

Sutartys dėl biokuro tiekimo sudaromos jau dabar.

Nors šiuo metu pleškina saulė, Lietuvoje jau rengiamasi artėjančiam šildymo sezonui.

Šilumininkai skuba sudaryti sutartis ir karštligiškai ieško biokuro pardavėjų.

 

Reikės gerokai daugiau

 

Panevėžys, Klaipėda, Kaunas, Šiauliai, Alytus, Visaginas – tai miestai, kurie artėjantį sezoną šilumos iš biokuro gamins daugiau negu iki šiol. Nesnaudžia ir mažesni miesteliai. Taigi biokuro reikės gerokai daugiau.

„Žaliavos reikės 1,5 karto daugiau nei pernai. Tokio šuolio rinkoje dar nebuvo”, – sakė bendrovės „Timbex” biokuro plėtros direktorius Egidijus Gaidamavičius.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos spėjimu, biokuro vartojimas per artėjantį sezoną išaugs 30 proc.

 

Elektrinių nuolat gausėja

 

Kai kuriuose miestuose netrukus bus atidarytos naujos elektrinės, tad kuro ieškoma jau šiandien. „Vien tik mes Klaipėdai pirksime 56 tūkst. tonų. Iki šiol visiškai nepirkome, nes nereikėjo”, – sakė bendrovės „Fortum Lietuva” vadovas Vitalijus Žuta.

Uostamiestyje jau šį šildymo sezoną veiks nauja elektrinė, kurią baigia statyti „Fortum Lietuva”. Jai iš pradžių reikės panašaus kiekio biokuro, kiek per metus sunaudoja Alytus.

Šiauliuose praėjusią savaitę oficialiai atidaryta nauja elektrinė, kurioje irgi bus deginamas biokuras.

Jau šį rudenį Kaunas irgi bus iš dalies šildomas biokuru: maujai elektrinei Petrašiūnuose, kurią stato bendrovė „GECO Investicijos”, per metus reikės 75 tūkst. kietmetrių medienos atliekų.

Daugiau biokuro degins Panevėžio ir kitų miestų elektrinės. Gegužės mėnesį Alytuje atidarytai naujai biomasės katilinei taip pat jo reikės. Nauja katilinė iškils ir Utenoje.

„Naujos katilinės neabejotinai padidins biokuro paklausą. Mūsų turimi pajėgumai leidžia rinkai pasiūlyti daugiau, nei yra poreikis”, – teigė biokuro tiekimu užsiimančios bendrovės „Bionovus” generalinis direktorius Audrius Vaitkevičius.

 

Įsiveža pigesnio kuro

 

Ar tokia paklausa turės įtakos kainoms? Kol kas tikrai ne. „Pernai už kietmetrį mokėjome 130 litų, šiemet – 100 litų”, – „Lietuvos rytui” sakė Utenos šilumos tinklų vadovas Gintaras Diržauskas.

Jo nuomone, tai lėmė ne tik pasaulinės tendencijos, bet ir išaugęs biokuro importas. „Vietiniai goduoliai neįvertino, kad baltarusiai turi pigesnio biukoro”, – kalbėjo G.Diržauskas.

„Bionovus” vadovas taip pat pabrėžė, jog pigi importuojama produkcija šilumininkams leidžia sėkmingiau derėtis su vietos tiekėjais. Pavyzdžiui, Rytų Lietuvoje veikiantys šilumos gamintojai jau keleri metai kuro įsiveža iš Latvijos, o lietuviškas kuras sėkmingai parduodamas svetur.

„Dalis jo išvažiuoja į kaimynines šalis, nes biokuro mūsų šalyje pagaminama daugiau, nei suvartojama”, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

 

Galvos dar neskauda

 

„Timbex” atstovas Egidijus Gaidamavičius mano, jog biokuro poreikis dar nėra toks, jog reikėtų verstis per galvą norint jo gauti.

„Viską parodys žiema. Jei smarkiai atšals, biokuro reikės daugiau, bet ne visi tiekėjai galės jo parūpinti. Tuomet gali išaugti ir kaina”, – svarstė verslininkas.

Rinkos senbuviai yra pastebėję, jog biokuro verslas pritraukia vis daugiau naujokų. Į šią sritį metasi ir žinomi verslininkai, ir prekybininkai, kurie anksčiau su mediena neturėjo nieko bendra.

Verslininkai daug tikisi iš rudenį pradėsiančios veiklą Biokuro biržos, per kurią bus galima laisvai pirkti ir parduoti kurą.

 

www.lrytas.lt

 

Komentarai
gamybininkas
2012-08-01 08:09:27
Tik tiek kad tos paklausos visai nesimato ziurint į malkų kainas- supirkimo kainos reikia pripazinti tikrai mazos
julius
2012-08-02 08:12:50
O tau neatrodo kad tos buvusios 'dideles kainos' tikrai buvo is pirsto lauztos ir neatitiko jokios realybes?
Jo
2012-08-02 14:46:34
Grietinę nugriebia tarpininkai, visokie UABėliai. Tad, malkos ir stovi vietoje, žmogeliai skundžias, kad šilumininkai plėšia. Stebuklingasis biokuras darosi sunkiai įperkamas, kaip rusų dujos, anglis.
Juokdariai gal jus
2012-08-03 16:38:53
na neisivaizduoju kokios kainos turetu buti kad jos jums butu ne per dideles. Atmeti kirtimo, traukimo, transportavimo kastus ir lieka vargani 5-10 Lt. na pabandykite is zmogaus uz tokia kaina malkas nupirkt, pasiulys pasigydyti. o sakos tarkim istrauki parduodi ir 5 Lt lieka, tai kiek dar pigiau parduoti uz lita, arba gal primoketi dar reikia.
mindaugas.maciulaitis@pata.lv
2012-08-03 16:40:41
Perkame medienos skiedrą (čipsus) Galime pasiimti savo transportu. 868870966
mindaugas.maciulaitis@pata.lv
2012-08-03 16:41:48
Perkame medienos skiedrą (čipsus) Galime pasiimti savo transportu. 868870966
gerulis
2012-08-05 20:26:20
Tada geriau paciam susikurent ir nesukt galvos

*Norėdami aktyvuoti mygtuką "Tinka", spragtelėkite ČIA.