Įmonių paieška

 

Partneriai

 

 

Naujienų prenumerata
:

Į miško gyvenimą – žvilgsnis kitaip

          Visada smagu atsiversti naują knygą – ypač tada, kai tema tau artima, kai iš knygos tikiesi gražių susitikimų. Man tokios knygos – apie gamtą ir gyvūnus, gamtosaugą, apie fotografiją. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „miškininkų kūryba“          Dabar dalinuosi nauju įspūdžiu, nes tokią knygą atsiverčiau – tai Lietuvos miškininkų kūrybos rinktinė „Gyvenimas miške“: nuotraukos, poezija, pasakojimai apie gamtą. Pati miškininkų darbo prigimtis tokia – būti gamtoje, miškuose, bendrauti ne tik su panašiais į save, bet ir su gyvūnais, augalais. Toks betarpiškas buvimas ypatingoje „kūrybinėje laboratorijoje“ žmogų daro jautresnį, pastabesnį. O panoręs papasakoti apie tai, ką pats patyrė, jis turi telktis fotoaparatą, plunksną, žodį. Niekas nesistebi, kad miškininkų tarpe yra daug fotografų, poetų, rašytojų, o ir neturintys tokių ambicijų gerai valdo žodį, jaučia spalvas, formas. 

 

     Šioje rinktinėje – 18 autorių darbai. Negalima ieškoti paralelių ir „sverti“, kiek kas savo „medaus“ įnešė. Jie išgryninti laiko, atrinkti ir pasiūlyti pačių autorių su neabejotina atsakomybe sau ir knygos vartotojui. Žinoma, kepurę reikia nukelti prieš knygos sudarytojus Joną Danauską ir Donaldą Andziulį, kurie sukūrė darnaus vaizdo ir teksto balanso pavyzdį, dailiai įpynė poezijos posmą.

 

     Taigi, kas tie autoriai? Juos galime sutikti vilkinčius žalią miškininko rūbą. Tačiau kūryba gimsta visaip. Štai puikiais savo esė visiems pažįstamas Jonas Barzdėnas dar kartą parodė savo puikų kūrybinį braižą, jam antrino Jurgita Bruniuvienė, Julius Adamonis, Bronislovas Ambrozas ir ...Adomo Kubiliaus eilės. Ko gero knygos sudarytojams buvo sunkiausia išrinkti nuotraukas, nes  fotografuojančių gamtą ir šioje srityje jau nurėžusių savo linijas miškininkų yra daug. Tai, ką matome – gražiausia, jautriausia. Rimanto Nalivaikos, Jono Barzdėno, Bronislovo Ambrozo, Benjamino Sakalausko, Arvydo Stakės, Kęstučio Jarmalavičiaus, Loretos Skirbutienės ir kitų nuotraukos tikrai papuoštų bet kurį leidinį. Gal taps tradicija, kad tokios knygos gali būti leidžiamos, jei ne periodiškai, tai nors kai kada, kad kūrybos dvasia pleventų, kad leistų ja džiaugtis ir kitiems?

    

 

SELEMONAS PALTANAVIČIUS

 

 

Komentarai

*Norėdami aktyvuoti mygtuką "Tinka", spragtelėkite ČIA.