Įmonių paieška

 

Partneriai

 

 

Naujienų prenumerata
:

Aplinkos viceministras: įstatymus pažeidusių urėdų elgesys turi būti įvertintasAplinkos viceministras Martynas Norbutas ragina Generalinę miškų urėdiją (GMU) priimti sprendimą dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą pažeidusių urėdų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), nagrinėjusi GMU bei kelių urėdijų atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas, nustatė, kad kai kurie urėdai priėminėjo sprendimus dėl savo giminaičių, jų atlyginimų ir priedų prie atlyginimų.

„Pradėdami miškų valdymo pertvarką norime paversti šią sritį skaidria ir patikima, todėl labai svarbu skubiai ir tinkamai reaguoti į VTEK išvadas. Pavesime GMU įvertinti urėdų nusižengimus ir imtis reikiamų priemonių arba pasiūlyti jas Aplinkos ministerijai“, – teigia M. Norbutas. 

Gegužės mėnesį VTEK siekdama išsiaiškinti, kaip privačius interesus deklaruoja miškų urėdijų darbuotojai, pavedė GMU ir kelioms urėdijoms įvertinti urėdų bei kitų urėdijų darbuotojų veiksmus. Vertinant 28 pateiktas išvadas, dešimčiai urėdijų darbuotojų buvo konstatuoti pažeidimai, devyniais atvejais pažeidimų neaptikta, o dešimties tyrimų išvadoms VTEK nepritarė ir sugrąžino tikslinti arba pakartoti tyrimus.

Primename, kad vakar Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui reorganizuoti 42 miškų urėdijas ir Valstybinį miškotvarkos institutą. Šis sprendimas leis juos sujungti į vieną valstybės įmonę – Valstybinių miškų urėdiją ir taip pradėti ilgai lauktą pertvarką. Naujos įmonės direktorius bei 26 regioninių padalinių vadovai bus renkami viešo konkurso būdu, keliant kandidatams aukštus veiklos reikalavimus. 

 

 


Komentarai

*Norėdami aktyvuoti mygtuką "Tinka", spragtelėkite ČIA.