Įmonių paieška

 

Partneriai

 

 

Naujienų prenumerata
:

Rugsėjo 30 d., šeštadienį, 11.00 val. kviečiame į tradicinę dendrologinę talką

Šį kartą ji vyks dendrologinėje kolekcijoje Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijos Rokų kaime, kurios įkūrėjas yra miškininkas STASYS ALGIRDAS ŠIMULIS.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „DENDROLOGŲ TALKA“

Kaip visuomet keletą valandų patalkininkausime, vėliau bus suneštinės vaišės, o po pietų važiuosime į ekskursiją Klaipėdos Botanikos sode.

Talkoje laukiami visi – ir maži, ir dideli, galintys ir negalintys fiziškai padirbėti ar tiesiog norintys smagiai pasibūti su bendraminčiais. Ypač laukiami dendrologai-senjorai, kurių patirtis ir žinios padėtų atpažinti ir apibūdinti kai kurių augalų veisles bei rūšis. Daugiau informacijos apie šią talką  kokius įrankius reikėtų pasiimti, kaip surasti vietą ir pan. dar atsiųsiu rugsėjo antroje pusėje.

Štai ką apie šią kolekciją pasakoja dabartiniai jos šeimininkai L. ir A.Poškos:

Šios dendrologinės kolekcijos (rinkinio) įkūrėjas miškininkas S.A.Šimulis gimė 195.09.30. Miškininkystę studijavo buvusiame A. Kvedaro miškų technikume ir Žemės ūkio akademijoje. Studijų metais domėjosi augalų introdukcija. Kolekciją pradėjo kurti apie 1975 m. ir tęsė šitą darbą visą savo gyvenimą. Augalų sėklas siuntėsi iš Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Vokietijos, Austrijos botanikos sodų, medelynų ir augalų bandymo stočių. 

Augalų sąraše yra 87 sumedėjusių augalų pavadinimai (rūšių ir veislių): vietinių rūšių yra 14 ir svetimžemių – 73. Ypač vertingos 2 vietinės kilmės  medžių rūšys, tai brandūs paprastieji ąžuolai ir mažalapės liepos, kurių kamieno skersmuo 1 metras ir daugiau. Šie medžiai sudaro autentiškos 120 m. senumo sodybos kiemo struktūrą ir sukuria mikroklimatą retiems introdukuotiems augalams. Iš svetimžemių  augalų ypač vertingos 10 rūšių ir veislių: valgomasis kaštainis (Castanea sativa) - apie 40 m. amžiaus ir gausiai derantys 3 medžiai; kaukazinis kėnis (Abies nordmanniana), daūrinis (Rhododendron dauricum), švelnusis (Rhododendron mollis) ir geltonžiedis (Rhododendron luteum) rododendrai, tikroji metasekvoja(Metasequoia glyptostroboides), paprastoji eglė 'Tabuliformis' (Picea abies 'Tabuliformis'), juodoji pušis (Pinus nigra), kaukazinė pterokarija (atžalos) (Pterocarya caucasica) bei kiti. Kolekcija nėra didelė, bet vertinga.

 

 

 

 

Komentarai

*Norėdami aktyvuoti mygtuką "Tinka", spragtelėkite ČIA.